אסף ניב, שותף ראש צוות

Asaf-niv
02-6215555
02-6254555
aniv@kppslaw.co.il

אסף ניב, שותף ראש צוות

עו"ד אסף ניב סיים את לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית בשנת 1996. את התמחותו השלים עו"ד ניב במשרד עו"ד מרדכי ברקוביץ בירושלים, בתחום המשפט האזרחי, בדגש על דיני מקרקעין ודיני רשויות מקומיות.

לאחר הסמכתו כעורך דין, המשיך אסף בעבודתו במשרד עו"ד ברקוביץ עד לשנת 2001, מועד בו הצטרף ללשכה המשפטית של "טפחות" – בנק משכנתאות לישראל בע"מ. במסגרת עבודתו בבנק טפחות, התמחה אסף בתחום הנדל"ן (ובכלל זה נדל"ן עסקי והסכמי ליווי של פרויקטים), ובתחומי הבנקאות, חדלות פירעון, שעבודים, חוזים ומכרזים. כמו-כן ייצג אסף את הבנק בעשרות רבות של דיונים בבתי משפט (בתחום האזרחי) וסיפק ייעוץ משפטי שוטף במגוון תחומים ושימש ככונס נכסים. בין השנים 2001 – 2003, במקביל לעבודתו בבנק טפחות, שימש אסף גם כמורה עוזר (מתרגל) בקורס בנושא דיני קניין במרכז הבינתחומי בהרצליה (תחת פרופ' חיים זנדברג ועו"ד ישראל קנטור).

בשנת 2005 הצטרף אסף למשרדנו, הוכרז כשותף בשנת 2009 וכיום הוא מתמחה בעקר בתחום המשפט המסחרי והאזרחי, משמש כיועץ משפטי קבוע של מספר תאגידים ומרכז את עבודתה של מחלקת המקרקעין במשרד.

אסף משמש כיועץ המשפטי הראשי של חברה גדולה בתחום התיירות הנכנסת ושל חברה נוספת לתועלת הציבור, העוסקת בפעילות פילנתרופית ברחבי העולם. בנוסף לכך, מעניק אסף ייעוץ משפטי קבוע למכון מחקר מוביל המאוגד כחברה לתועלת הציבור. הייעוץ השוטף, שהוא אחד מתחומי עיסוקו העיקריים של אסף, מתמקד בכל היבטי הפעילות של הארגונים המקבלים את השירות, ובכלל זה: טיפול בהתקשרויות בארץ ועם גורמים מחו"ל, ייעוץ שוטף להנהלה ולדירקטוריון בתחום הממשל התאגידי, המשפט המסחרי, דיני העבודה ועוד. אסף הוא גם חבר בכיר בצוות המעניק יעוץ משפטי שוטף וקבוע לתאגיד בנקאי, במגוון תחומים הקשורים לפעילותו השוטפת, לרבות בתחום של יישום רגולציה עדכנית, ישראלית ובינלאומית, והוא משמש מרצה קבוע לעובדי הבנק בתחום המשפט העסקי.

בנוסף לכל אלה, אסף הוא גם ליטיגטור בתחום האזרחי והוא מופיע בבתי משפט בכל הערכאות.

במשך שנות עבודתו צבר אסף ניסיון גם בעריכה וליווי של מכרזי-ענק בתחומי ההנדסה והתשתיות ובעריכה של חוזים פרטיים ומסחריים, והוא משמש כמנהל במספר עמותות העוסקות בניהול שכונות מגורים של אנשי קבע.

אסף עוסק בפעילות ציבורית בלשכת עורכי הדין מאז שנת 1999 ועד היום. במסגרת תפקידיו הציבוריים, שימש אסף בשורה של תפקידים ובהם: חבר בוועד מחוז ירושלים, חבר במועצה הארצית וחבר בוועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין (בין השנים 2010 – 2013 שימש אסף כסגן יו"ר הוועדה). במסגרת זו, צבר אסף ניסיון רב תחום האתיקה המקצועית וטיפל בעשרות רבות של תיקי תלונות שהוגשו נגד עורכי דין.

אסף הוא גם בוגר קורס מגשרים של המכרז האוניברסיטאי לגישור ויישוב סכסוכים באוניברסיטת תל-אביב.

 

השכלה

LLB, האוניברסיטה העברית (1997)

קורס גישור של אוניברסיטת תל-אביב (2011)

 

הסמכה

לשכת עורכי הדין (1997)

 

פרסומים

2003 "הפעלת 'סעיפי סל' במקום בו קיימת עברה ספציפית בדין המשמעתי של עורכי הדין" המשפט ח 573

 

שליטה בשפות

אסף בקי באנגלית ובערבית והוא בעל הכשרה של מתרגם מערבית לעברית.