הצוות

עו"ד ד"ר אסף פוזנר

עו''ד ד''ר אסף פוזנר

קורות חיים

ד"ר אסף פוזנר, הוא מייסד המשרד. ד"ר אסף פוזנר סיים בהצטיינות את לימודיו לתואר בוגר במשפטים (LLB) בשנת 1983, ואת הדוקטורט במשפטים (PhD), בשנת 2018, שניהם באוניברסיטה העברית.

ד"ר פוזנר נחשב כאחד המומחים המרכזיים בישראל בנושאי נזיקין ורשלנות רפואית. ד"ר פוזנרמתמחה בליטיגציה אזרחית, עם דגש מיוחד על דיני הנזיקין ונזקי הגוף, כולל תביעות רשלנות רפואית ותאונות דרכים וכן דיני קניין

ד"ר פוזנר עסק במשך השנים בפעילות ציבורית רחבה. פעילות זו כוללת חברות בוועדות ציבוריות הפעילות הציבורית ובייצוג בהתנדבות של גורמים ציבוריים בתיקים בעלי חשיבות ציבורית.

בשל מקצועיותו ומומחיותו, היה ד"ר פוזנר 3 פעמים מועמד רשמי בוועדה למינוי שופטים, לכהונה הרמה של שופט בית המשפט העליון.

תיזת הדוקטורט היא על "עוולות טרום לידתיות: הילד הרצוי והילד הבלתי רצוי", שפורסם גם כספר בהוצאת "נבו". במהלך לימודיו לתואר ראשון, שימש ד"ר פוזנר, כעורך כתב העת "משפטים" של האוניברסיטה העברית. את התמחותו במשפטים עשה ד"ר פוזנר בבית המשפט העליון (באימונו של השופט מנחם אלון ז"ל) ואצל עו"ד יעקב רובין ז"ל. מאז 1991 ועד לשנת 2020, היה ד"ר פוזנר שותף מייסד ובכיר במשרד חיים קמחי ושות', על גלגוליו השונים. מאז סיום לימודיו לתואר ראשון, לימד ומלמד ד"ר פוזנר, מספר מקצועות באוניברסיטאות, כולל דיני רשלנות רפואית (באוניברסיטה העברית מאז 1992 ועד היום, ומספר שנים באוניברסיטת בר אילן), קורס על פיצויים בגין נזק גוף באוניברסיטה העברית (משנת 2018), ובמשך יותר מ-10 שנים לימד באוניברסיטה העברית את הקורס המרכזי בדיני קניין. מעבר להוראה באוניברסיטאות, הרצה ומרצה ד"ר פוזנר, בפורומים רבים, ולרבות במכון להשתלמות שופטים ובכנסים מקצועיים לעורכי דין ולרופאים.

ד"ר פוזנר נחשב כאחד המומחים המרכזיים בישראל בנושאי נזיקין ורשלנות רפואית. ד"ר פוזנרמתמחה בליטיגציה אזרחית, עם דגש מיוחד על דיני הנזיקין ונזקי הגוף, כולל תביעות רשלנות רפואית ותאונות דרכים וכן דיני קניין. במשך ארבעה עשורים של הופעות בבתי משפט, ייצג ד"ר פוזנר, בתביעות מרכזיות בתחום, ולרבות באירוע קריסת אולמי ורסאי (בו ייצג ד"ר פוזנר כ-300 ניזוקים), באירוע של ניזוקים רבים שנדבקו בצהבת נגיפית, ובתביעה שהוגשה בגין זיהום ברמת חובב (שם ייצג ד"ר פוזנר את החברה לשירותי איכות הסביבה). בנוסף לאלה הופיע ד"ר פוזנר במאות תיקי נזיקין ורשלנות רפואית, והוא אחראי לתקדימים רבים בתחום, שתקצר היריעה מלציינם. תקדימים אלה הם במגוון נושאים כגון בנושא של בדיקות נשאות גנטית (וחיוב רופאים להציעם), חובת בתי חולים לתת הסברים בשפת המטופל, חבות בשל אי טיפול רפואי ראוי באישה מוכה, קביעת קשר סיבתי בין טראומה לפיברומיאלגיה, חיוב המשטרה בפיצויים בגין רצח, דרך חישוב של אבדן שכר ב"שנים האבודות", דרכי חישוב ניכויי ביטוח לאומי, חישוב פיצויים על פי תוחלת חיים דינמית המביאה בחשבון עליה בתוחלת החיים וחיוב חברות ביטוח למסור את טבלאות התמותה שלהם ועוד. ד"ר פוזנר ייצג גם בפסק הדין העקרוני הידוע כ"בנק המזרחי", בו בית המשפט העליון קבע לראשונה את סמכותו לבטל חוקים של הכנסת.  עו"ד פוזנר אחראי גם לתקדימים בנושאים שונים, כגון קניין רוחני (תיק הפרמייר ליג, שעסק בנושא הזכות לרשימת משחקים, ותיק טוטו זהב שעסק בנושא של הקניין הרוחני בשם טוטו).

ד"ר פוזנר עסק במשך השנים בפעילות ציבורית רחבה. פעילות זו כוללת חברות בוועדות ציבוריות (ולרבות ועדה ממלכתית לנושא הרשלנות הרפואית (בראשות השופט ד"ר קלינג) (1994-2000), ועדה ציבורית בנושא ההולדה בעוולה (בראשות השופט אליהו מצא) (2011-2012), וועדה מייעצת לשר המשפטים לעניין סדר הדין האזרחי (בראשות השופט אליהו וינוגרד ז"ל (1996-2003), ובוועדות ציבוריות רבות אחרות. הוא אף שימש כחבר פורום נזיקין בלשכת עורכי הדין ונציג לשכת עורכי הדין בוועדה בעניין תקנות סדר הדין האזרחי (בראשות השופט עמית; 2019). ד"ר פוזנר נחשב כאחד הקולות המרכזיים, במאבק לשכת עורכי הדין בתקנות סדר הדין האזרחי החדשות.

הפעילות הציבורית של ד"ר פוזנר, מתבטאת גם בייצוג בהתנדבות של גורמים ציבוריים בתיקים בעלי חשיבות ציבורית, כגון ייצוג לשכת עורכי הדין בתיקי ההולדה בעוולה (בהרכב של שבעה שופטים), ייצוג עמותת אופק חזרה לחיים ולשכת עורכי הדין בתיק ההיוון, ייצוג לשכת עורכי הדין בתיקים כנגד מסיגי גבול המקצוע, ייצוג לשכת עורכי הדין בערעור ובדיון נוסף בנושא זכאות ניזוקים פושטי רגל לפיצויים, ייצוג לשכת עורכי הדין בענייני חיסיון עורכי דין וכן בנושא זכות עיון בתיקי בתי המשפט, ייצוג עמותת אל תאג' בנושא הצורך במתן הסברים שונים לאוכלוסיות דתיות שונות ועוד. במסגרת פעילותו הציבורית של ד"ר פוזנר, הוא אף שימש במשך 13 שנים כחבר בית הדין הארצי של לשכת עורכי הדין וחבר בוועדות בוחנים בבחינות לשכת עורכי הדין. ד"ר פוזנר אף ייצג גופים שונים בכנסת, ולרבות את לשכת עורכי הדין בדיונים ביחס להחלפת חוק ההתיישנות וכן את עמותת בזכות בדיונים ביחס לפרק הביטוח בחוק שוויון אנשים עם מוגבלויות. כהוקרה על פעילותו הציבורית אף זכה ד"ר פוזנר בשנת 2014 באות יקיר מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין על תרומה למערכת המשפט לצד פעילות ציבורית משמעותית.

בשל מקצועיותו ומומחיותו, היה ד"ר פוזנר 3 פעמים מועמד רשמי בוועדה למינוי שופטים, לכהונה הרמה של שופט בית המשפט העליון.

השכלה:

LLB בהצטיינות, האוניברסיטה העברית (1983)

PhD האוניברסיטה העברית (2018).

הסמכה: 

לשכת עורכי הדין (1984)

נוטריון (2001)

עו"ד אסף פוזנר