יאיר שילה, שותף בכיר ראש צוות

02-6215555
02-6254555
yshilo@kppslaw.co.il

יאיר שילה, שותף בכיר ראש צוות

עו"ד שילה סיים בהצטיינות את לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית בשנת 1989 (לאחר שהיה חבר ברשימת הדיקן בכל אחת משנות לימודיו לתואר). עם סיום לימודיו התמחה עו"ד שילה בבית המשפט העליון אצל כב' השופט אהרן ברק. במקביל לתקופת לימודיו והתמחותו שימש עו"ד שילה כחבר מערכת, ולאחר מכן עורך, כתב העת "משפטים". בנוסף, שימש עו"ד שילה כמתרגל ועוזר הוראה בקורסים בדיני עונשין ובדיון פלילי.

 

לאחר הסמכתו כעורך דין עבד עו"ד שילה כפרקליט בכיר בפרקליטות מחוז ירושלים. במסגרת זו ייצג את מינהל מקרקעי ישראל בתיקי הפקעות מורכבים, את משרד הבינוי והשיכון בחלק נכבד מהתביעות הגדולות של חברות קבלניות כנגד המדינה, את הוועדה המחוזית לתכנון ובניה בירושלים, את הרשות לשירותים ציבוריים – חשמל, ועוד.

 

בשנת 1998 הצטרף עו"ד שילה למשרדנו ומאז הוא מרכז את מחלקת הליטיגציה במשרד. במהלך השנים טיפל עו"ד שילה במגוון תיקים מורכבים (מהפן המשפטי והעובדתי) בבתי משפט ובוררויות, במגוון נושאים, ובהם: ייצוג נתבעים בתובענות ייצוגיות, תובענות בענייני מקרקעין, ייצוג אגודות שיתופיות, תביעות כנגד חברות מפתחות או חברות קבלניות, וייצוג גופים ציבוריים בעתירות מנהליות בנושאים שונים (כולל בבג"צ); בכלל זה עו"ד שילה ייצג ומייצג אף עורכי דין.

 

עו"ד שילה שימש כיועץ משפטי לחברה העירונית מוריה – חברה לפיתוח ירושלים בע"מ, וכיום הוא משמש כיועץ המשפטי לתאגיד סטטוטורי – המועצה להסדר ההימורים בספורט.

 

השכלה

LLB בהצטיינות, האוניברסיטה העברית (1989)

פרס לסטודנט מצטיין ע"ש ג'ורג' לייקין (1987)

 

הסמכה

לשכת עורכי הדין (1990)

 

פרסומים

1990       א' בנדור וי' שילה (עורכים), ארבעים שנה למשפט הישראלי (האונ' העברית);

2003       י' שילה, "צדק דחוי עדיף על אי צדק מהיר", עלי משפט ג', 317.